ODŻYWKA DO RZĘS KERABIONEKerabione to serum do rzęs, które jest określone mianem wzmacniającej kuracji. Jego zadaniem jest odżywienie i przywrócenie rzęsom dobrej kondycji. Świetnie nadaje się dla pacjentów po chemioterapii. Pomoże również paniom, które zniszczyły rzęsy przedłużaniem lub zagęszczaniem.

Jak się jej używa?

Kerabione to odżywka do rzęs, którą nakłada się tuż za linią rzęs – pędzelek dołączony do serum działa na zasadzie eye-linera: z jego pomocą tworzy się cienką linię na powiece (zarówno górnej, jak i dolnej) i pozostawia odżywkę Kerabione, aby wsiąkła w powiekę. Serum dosyć długo się wchłania, dlatego najlepiej jest aplikować je wieczorem, przed pójściem spać, po dokładnym demakijażu oczu.

W jaki sposób działa?

Kerabione ma płynną, rzadką formułę. Nałożona na skórę powiek odżywka do rzęs wchłania się stopniowo i dociera do cebulek, gdzie oddziałuje na nie bezpośrednio i stymuluje do wzrostu. Dzień po dniu wydłuża fazę wzrostu rzęs, czyli tzw. anagen.

Jaki daje efekt?

Kerabione to odżywka do rzęs, która regularnie stosowana zapewni włoskom wzmocnienie i ładny wygląd: dzień po dniu nawilża, nabłyszcza i delikatnie natłuszcza (dzięki obecności panthenolu), a dzięki temu ochrania rzęsy przed zniszczeniem.

Po kilku tygodniach stosowania odżywki Kerabione rzęsy rosną dłuższe, ponieważ ich cebulki są wzmocnione i odżywione.

Co zawiera?

Kerabione zawiera farmaceutyk (bimatoprost), który wpływa bezpośrednio na fazę anagenu i powoduje, że rzęsy zyskują więcej czasu na wzrost. Peptydy i panthenol zawarte w serum Kerabione pielęgnują skórę powiek, łagodzą podrażnienia i korzystnie wpływają na wygląd rzęs.

Jak wygląda?

Odżywka do rzęs Kerabione to 5 ml serum, które jest zamknięte w plastikowej, białej buteleczce z wytłoczonymi złotymi napisami na pojemniczku. Zakrętka, która jest jednocześnie rączką aplikatora, wykonana jest z miękkiego aluminium i ma kolor złoty. Pędzelek odżywki Kerabione jest gruby, a jego włoski są dosyć długie – należy uważać podczas aplikacji, by nadmiar płynu nie dostał się do oczu.

Ocena

Ocena 10 3
  • Ocena 3

Zalety

  • skuteczne wzmocnienie dla osłabionych rzęs
  • cienki pędzelek z włosia syntetycznego dobrze sprawdza się w precyzyjnej aplikacji
  • sposób użycia nie jest problematyczny

Wady

  • serum dosyć długo się wchłania w skórę powiek
  • cena teoretycznie jest niska, ale skutkuje to produktem niskiej jakości, którego zakup jest nieopłacalny
  • trzeba uważać, aby nadmiar serum nie dostał się do oczu w trakcie aplikacji, co mogłoby skutkować podrażnieniem