latisseNumer jeden wśród odżywek do rzęs w Stanach Zjednoczonych. Latisse jako pierwszy zyskał miano odżywki wydłużającej rzęsy i zatwierdzony przez FDA (Amerykańską Agencję do spraw Żywności i leków). Szybko zdobył popularność nie tylko wśród amerykanek. Uwielbiają go wszystkie kobiety na świecie, ponieważ daje spektakularny efekt mocnych, dłuższych rzęs hamując jednocześnie ich wypadanie i poprawiając ich kondycję.

Jak się jej używa?

Odżywkę stosuje się wieczorem, po demakijażu. Nakłada się ją jedynie na górną linię rzęs. Do opakowania oprócz buteleczki dołączone jest 60 pędzelków. Każdy z nich jest jednorazowy. Kropelkę preparatu nakładamy na pędzelek, smarujemy nim powiekę a następnie wyrzucamy. To daje dodatkowe bezpieczeństwo użycia- wielokrotne stosowanie tego samego aplikatora może prowadzić do infekcji oka.

Producent pomyślał więc naprawdę o wszystkim.

W jaki sposób działa?

Rekomendowany przez lekarzy okulistów działa nie tylko dobroczynnie na nasze rzęsy, przynosi również ulgę osobom, które cierpią na problemy nadciśnienia ocznego. Jest on zatem dokładnie przebadany pod względem składu jakościowego i ilościowego wszelkich substancji zawartych w produkcie.

Bardzo efektywnie wydłuża, zagęszcza i przyciemnia rzęsy. Zdecydowanie poprawia ich kondycję przedłużając fazę wzrostu włosa, która zaczyna się pod skórą, a kończy w momencie całkowitego urośnięcia włosa.

Jaki daje efekt?

Pierwsze efekty widać po kilku tygodniach stosowania kosmetyku. Opłaca się jednak być cierpliwym. Latisse wpływa korzystnie nie tylko na wzrost rzęs dając im spektakularną długość, lecz również poprawia grubość i w znaczny, widoczny sposób poprawia ich kolor. Nigdy więcej słabych, matowych rzęs z jasnymi, ledwo widocznymi końcówkami.

Co zawiera?

Latisse jako główny składnik zawiera bimatoprost. Jest to organiczny związek chemiczny, wykorzystywany przez wiele lat głównie przy leczeniu łagodnych chorób oczu.

Szybko zorientowano się, że mniejsze, całkowicie bezpieczne dawki bimatoprostu pomagają kobietom czyniąc ich rzęsy długie, gęste i odżywione. Żaden składnik stosowany w preparatach do oczu nie był chyba nigdy wcześniej tak dokładnie przebadany.

Latisse działa podczas naszego snu. Wówczas przenika również na dolną powiekę.

Jak wygląda?

Latisse nie wygląda jak tusz do rzęs. To mała buteleczka z lazurowym korkiem, zamknięta w dosyć dużym opakowaniu razem z 60-cioma pędzelkami do aplikacji preparatu. Pojemność to aż 5 ml.

Ocena

Ocena 10 8
  • Ocena 8

Zalety

  • Świetny efekt długich, mocnych i gęstych rzęs
  • Bardzo higieniczny w użyciu- aż 60 pędzelków w opakowaniu wystarczy na całą miesięczną kurację
  • Istnieje już wiele lat na rynku nie tylko jako kosmetyk, ale również jako lek przepisywany przez okulistów
  • Latisse w łatwy sposób dozuje i aplikuje się na powieki

Wady

  • Cena produktu jest bardzo wygórowana. Wiele kobiet woli kupić nieco tańsza odzywkę o takim samym działaniu.
  • Osoby noszące szkła kontaktowe muszą je wyjąć przed aplikacją, a ponowne ich założenie możliwe jest dopiero 15 min po zaaplikowaniu kosmetyku.
  • Wiele kobiet skarży się ponadto, że efekt spektakularnych rzęs nie utrzymuje się długo. To za sprawą naturalnej samoregeneracji rzęs, która zachodzi w naszym ciele niezależnie od wszystkiego. Po jakimś czasie kurację należy powtórzyć.