SERUM BIOTEBAL RZĘSY XXLOdżywka Biotebal to 3 ml produktu, który po kilku miesiącach ma zapewnić włoskom rozmiar XXL, czyli wydłużyć, przyciemnić i zregenerować od cebulek aż po same końce. Polecana jest po inwazyjnych zabiegach wydłużania lub zagęszczania rzęs oraz w okresach, gdy włoski nadmiernie wypadają i ich linia staje się przerzedzona.

Jak się jej używa?

Zanim nałoży się odżywkę do rzęs Biotebal, należy wykonać dokładny demakijaż, odtłuścić skórę powiek i osuszyć ją. Najlepiej, jeśli na powiece nie pozostaną ślady kosmetyków do demakijażu, ponieważ mogłyby one wchodzić w niepożądane reakcje alergiczne ze składnikami odżywki. Biotebal nanosi się na skórę tuż za linią rzęs oraz na dolną powiekę tuż za rzęsami. Pędzelek w odżywce jest gęsty i ma nieco krótki trzonek, dlatego aplikacja wymaga nieco wprawy – należy uważać, aby nadmiar płynu nie dostał się do oka.

W jaki sposób działa?

Odżywka do rzęs Biotebal Rzęst XXL ma za zadanie przyciemnić, odżywić i wydłużyć włoski. Dobrze radzi sobie wzmacniając kondycję rzęs. Dzięki, unikalnej, wypracowanej w laboratoriach firmy formule Inno-BiBiotin odżywka wchłania się w skórę powiek i docierając do cebulek, stymuluje je i pobudza do pracy, dzięki czemu włoski stają się mocniej osadzone w mieszkach i zaczynają szybciej rosnąć.

Jaki daje efekt?

Po 4 tygodniach widać wyraźnie poprawę kondycji rzęs, zaś po około 8 tygodniach stosowania widać nieznaczny wzrost włosków. Rzęsy zyskują nawilżenie i stają się mocniejsze, przestają również wypadać w nadmiarze.

Co zawiera?

Biotebal Rzęsy XXL to odżywka, która zawiera szereg składników pielęgnacyjnych oraz farmaceutyk stosowany w okulistyce (bimatoprost) odpowiadający za wzrost włosów. Do składników pielęgnacyjnych zalicza się biotynę, panthenol, polisacharydy, ekstrakt ze świetlika lekarskiego, peptydy, ekstrakt z pestek dyni.

Powyższe substancje wpływają bezpośrednio na wzmocnienie i nawilżenie rzęs, mają również działanie antyseptyczne i łagodzą podrażnienia.

Jak wygląda?

Biotebal Rzęsy XXL to odżywka, która jest zamknięta w niewielkiej (3 ml) buteleczce w kształcie stożka (pojemniczek zwęża się ku górze i u zwieńczenia jest niezwykle cienki). Całość wygląda bardzo ładnie, lecz nie do końca praktycznie, ponieważ trzonek aplikatora jest krótki i wąski: trudno go utrzymać. Biotebal to odżywka do rzęs o niewielkiej pojemności; aby doczekać się zintensyfikowanego wyglądu rzęs, należy zużyć przynajmniej 2-3 buteleczki serum.

Ocena

Ocena 10 3
  • Ocena 3

Zalety

  • zawiera naturalne substancje odżywcze
  • odżywia, nawilża i wzmacnia rzęsy od nasady po końce
  • dobrze wchłania się w skórę powiek i skutecznie pielęgnuje dzięki opracowanej formule Inno-BiBiotin

Wady

  • jedną z wad jest konieczność dokładnego oczyszczenia powiek z makijażu, odtłuszczenia ich i osuszenia, aby składniki mogły wniknąć
  • aplikacja serum wymaga wprawy ze względu na krótki trzonek pędzelka i jego gęstość, która utrudnia precyzyjne nałożenie serum